НБУ і Мінфін розповіли про очікування від візиту місії МВФ

13 серпня 2018, 19:34

Глави Міністерства фінансів і Національного банку України (НБУ) вітають рішення про приїзд місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) до Києва у вересні та розраховують на досягнення позитивного результату за підсумками її роботи в Україні.

Про це йдеться в офіційних прес-релізах Мінфіну і НБУ.

"Без сумніву, приїзд нової повної місії Фонду після довгої перерви є свідченням гарного діалогу по багатьом питанням, включаючи забезпечення сталої бюджетної політики, утримання дефіциту в рамках затвердженого бюджету, боротьби з корупцією та іншим. Ми зацікавлені обговорити з Фондом як всі поточні питання, так і продовження співпраці після закінчення програми в березні 2019 року для забезпечення стабільності та передбачуваності розвитку України для громадян, національного бізнесу та зовнішніх інвесторів", - зазначила в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова, цитує її прес-служба відомства.

Відео дня

Маркарова також додала, що продовження співпраці з МВФ дозволить не тільки поповнити резерви Національного банку, але і відкриє шлях до залучення фінансування в державний бюджет на пільгових умовах з використанням гарантії Світового банку на $800 млн, а також до отримання макрофінансової допомоги від ЄС на €1 млрд.

Глава НБУ Яків Смолій в свою чергу зазначив, що наближення перспективи отримання фінансування від МВФ матиме позитивний вплив на стан валютного ринку України, а також поліпшить можливості уряду залучити на міжнародних ринках капіталу боргові ресурси, необхідні для здійснення пікових виплат за державним боргом в 2018-2020 рр. на прийнятних умовах, незважаючи на ослаблення апетиту інвесторів до активів ринків, що розвиваються.

"Приїзд місії МВФ в Київ – крок до зниження невизначеності щодо подальшого розвитку ситуації в українській економіці та поліпшення очікувань учасників ринку", - підкреслив глава НБУ.

Раніше стало відомо, що місія МВФ працюватиме в Києві з 6 по 19 вересня.

Показати ще новини
Радіо NV
X