НБУ дозволив дистанційне відкриття рахунків

10 жовтня 2018, 14:43

Національний банк України (НБУ) розширив можливості використання дистанційної ідентифікації фізосіб через систему електронної дистанційної ідентифікації BankID.

Про це повідомили у прес-службі регулятора.

Відповідна редакція надасть можливість використовувати цю систему як один з інструментів ідентифікації фізосіб для надання банківських послуг, наприклад, відкриття рахунку.

Відео дня

Також постанова визначає умови і порядок підключення до системи BankID НБУ, порядок користування цією системою; процедуру проходження дистанційній ідентифікації фізичних осіб; порядок передачі ідентифікаційних даних в системі; вимоги до захисту інформації в системі.

"Громадяни вже найближчим часом, окрім адміністративних, зможуть отримувати дистанційно банківські та інші послуги. Для цього потрібно буде лише, щоб банк користувача підключився до Системи BankID НБУ. Банки ж зможуть відкривати рахунки фізичним особам дистанційно. Інші учасники системи – юридичні особи та небанківські установи – матимуть можливість розпочати надання своїх послуг дистанційно за допомогою ідентифікації через Систему BankID НБУ", - розповідає директор Департаменту інформатизації НБУ Володимир Нагорнюк.

Постанова набирає чинності з 5 листопада 2018 року.

Нагадаємо, що НБУ почав проект BankID в 2015 році. Впровадження системи спрямоване на створення можливості здійснення банками України електронної дистанційній ідентифікації клієнтів і надання громадянам України віддаленого доступу до багатьох державних і адміністративних послуг.

На даний час НБУ є власником системи і регулює відносини між абонентами-учасниками системи. Відзначимо, що зараз до системи підключені Ощадбанк і Радабанк, ряд банків знаходиться на різних стадіях підготовки, тестуванні та підключені до системи.

Відповідно до інформації, наданої банками України станом на 1 січня 2018 року, понад 13 млн фізичних осіб-клієнтів банків використовують дистанційне обслуговування своїх рахунків, це більш ніж втричі більше у порівнянні з кінцем 2016 року.

Показати ще новини
Радіо NV
X