Найвища ціна в Європі. Гетманцев побачив «ознаки певної змови» на ринку цукру

13 липня 2021, 11:13

Протягом декількох тижнів ціна на цукор в Україні була найвищою в Європі, що може свідчити про змову.

Про це керівник парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев сказав журналістам після засідання фракції в понеділок, пише Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Він зазначив, що профільні міністерства прийшли до певної згоди з виробниками цукру та асоціаціями кондитерів з приводу ціни на цей продовольчий товар.

"Народні депутати пропонували рішення щодо розширення квоти на ввезення цукру, яке не було підтримано на комітеті, з огляду на досить нейтральну позицію і Міністерства агрополітики, і Міністерства економіки. Зважаючи на те, що держава повинна якомога менше втручатися в ціноутворення і на те, що у нас немає повної впевненості, що таке втручання є необхідним, депутати не підтримали це рішення і не рекомендували цей законопроєкт. У мене є інформація про те, що міністерства працюють зараз з виробниками цукру та з асоціаціями кондитерів, які є споживачами цього товару, і вони прийшли до певної згоди з приводу ціни", - сказав Гетманцев.

Він вважає, що зростання цін на цукор викликане тим, що виробники "притримують" товар з метою отримання додаткових заробітків.

"Як людина, яка може читати цифри, я можу говорити про те, що є якісь ознаки певної змови, притримання товару з метою отримання додаткових заробітків. Я переконаний, що цим фактом повинен займатися Антимонопольний комітет", - заявив нардеп.

На початку липня асоціації виробників харчових продуктів звернулися до президента України через "загрозливу ситуацію на ринку цукру". Вони відзначили, що ціни на цукор в Україні "майже вдвічі вищі, ніж на Лондонській біржі".

"В такій реальності українські переробники живуть вже 10 місяців. Протягом цього часу ціна на цукор білий в Україні постійно перевищувала світові ціни на 30-40%. І справа тут не в світових трендах підвищення цін на агросировину. Інакше ціна на цукор в Україні хоч і зросла б, але утримувалася б на рівні світових цін", - йшлося в листі.

Асоціації також попросили прискорити прийняття Верховною Радою законопроєкту № 5673 для безмитного ввезення в Україну 60 тис. тонн білого цукру для невідкладного покриття його дефіциту на внутрішньому ринку.

Переробники відзначили, що організоване Україною ввезення цукру-сирцю в рамках тарифної квоти в розмірі 260 тис. тонн не дозволить вирішити проблему дефіциту і надвисоких цін на цукор, оскільки темпи його завезення не гарантують покриття дефіциту. При цьому його переробкою в Україні можуть займатися лише два підприємства, що створює корупційні ризики.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

У Астарті (найбільший в країні виробник цукру) у відповідь заявили, що наявних в Україні обсягів власного цукру вистачить для повного забезпечення потреб внутрішнього ринку до початку сезону переробки цукрових буряків у вересні. За оцінкою компанії, для створення запасів даного продукту достатньо імпортувати і переробити не більше 100−120 тис. тонн цукру-сирцю.

Показати ще новини
Радіо NV
X