Знання — бізнес. Чому зростає популярність приватних шкіл у Києві

2 вересня 2020, 09:55
НВ Преміум
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У Києві — понад 100 приватних шкіл, вартість навчання в яких обчислюється сотнями тисяч гривень на рік. Цей бізнес стає все більш затребуваним, кожна п’ята школа в столиці — приватна

У цьому році в Києві відкрилося шість нових приватних шкіл, а їх загальна кількість перевалила за сотню. Про це повідомила НВ Бізнес начальник Управління освіти КМДА Олена Бохно. Для порівняння: в Києві працює 492 комунальних шкіл. Не всі батьки задоволені якістю викладання в державних навчальних закладах, з переповненими класами і відсутністю груп продовженого дня. Тому зростає число тих, хто готовий платити 12-20 тис. грн на місяць за навчання своїх дітей.

Відео дня

Інвестори пішли в школи

Попит на послуги приватної освіти зростає неухильно, і це стосується не тільки шкіл, але й дитячих садікв, центрів раннього розвитку, позашкільних освітніх установ. «Основний приріст спостерігається у великих містах, і, звичайно, Київ є лідером за кількістю таких установ. В Україні в приватних школах навчається близько 1% дітей, хоча у всьому світі ця цифра коливається в діапазоні від 7% до 10%», — розповідає генеральний директор мережі освітніх установ А+ Тетяна Курмаз.

Розвиток приватної шкільної освіти в Україні активізувався близько п'яти років тому. Тетяна Курмаз згадує, як у 2012-2014 роках батьки і педагоги ставилися до приватних шкіл насторожено. Зараз ситуація змінюється, і на роботу приходять кращі вчителі. «Якщо говорити про нашу мережу А+, то у нас навчається більше тисячі дітей і з кожним роком число бажаючих стати "академіками", як ми їх жартома називаємо, зростає і, часто, ми не можемо задовольнити весь попит», — говорить вона.

Засновниця Новопечерської школи і голова громадської спілки Освіторія Зоя Литвин каже, що попит на послуги приватних шкіл однозначно зростає, в Києві активніше, ніж у інших містах. Хоча тенденція схожа по всій Україні. «Підтвердити її кількістю учнів складно, оскільки наша школа давно заповнена до максимуму, і зараз на 1 місце в перший клас претендує близько 30 абітурієнтів», — говорить вона. Нові приватні школи будуються досить активно. Наприклад, у 2017-2018 навчальному році в Києві відкрилося 7 освітніх установ, у 2018-2019 роках — 11, а в 2019-2020 рр. — 25. Інвестори зацікавлені вкладати кошти в приватну освіту.

Що і за які суми купують батьки

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X