Нацполіція знайшла спосіб ловити автомобілі на єврономерах

5 липня 2018, 09:02

Національна поліція отримала можливість відстежувати терміни перебування в Україні автомобілів на єврономерах і застосовувати санкції до порушників. Інформацію про порушників термінів перебування поліцейські вносять в систему Рубіж.

Про це повідомляє інформаційно-аналітична група AutoConsulting.

Тепер поліція отримала доступ до митної бази Інспектор-2006, в якій фіксуються всі авто, що перетинають кордон. Там же видно в якому саме режимі в'їхав автомобіль: транзит або тимчасове ввезення на 1 рік. Якщо ж авто перебуває в Україні в режимі тимчасового ввезення, то протягом 90 днів його необхідно зареєструвати в сервісному центрі МВС України в установленому порядку.

Відео дня

Як правило, "евробляхери" цього не робили, оскільки поліція не мала інформації, чи перебуває автомобіль в Україні перший день або вже рік. Але все змінилося з появою нової постанови Кабміну.

Тепер патрульний екіпаж не тільки бачить термін перебування авто в Україні, а й має право виписати штраф в 255 грн при виявленні факту порушення. А повторне таке порушення може потягнути на позбавлення права керування на строк 3-6 місяців і навіть на конфіскацію авто.

За інформацією агентства, поліція вже почала користуватися новими повноваженнями і частіше зупиняти авто на єврономерах. На перший раз вони відбулися штрафами, але ніхто вже не хоче другого разу.

У поліції тим часом заводять інформацію про порушників термінів перебування в Україні в систему Рубіж. За допомогою такої системи патрульний поліцейський буде зупиняти вже саме порушників, а не тих, іноземців, хто перебуває в Україні в межах чинного законодавства.


За даними Державної фіскальної служби, на кінець січня 2018 на території України в цілому перебуває майже 425,4 тис. авто з іноземною реєстрацією. При цьому з них понад 246,4 тис. автомобілів - незаконно.


Нагадаємо, що ще в травні минулого року Гройсман заявляв, що уряд готовий взяти участь в підготовці змін до законодавства, що стосуються автомобілів з іноземною реєстрацією.

6-7 вересня 2017 року за Верховною Радою провели акцію протесту з вимогою зробити доступним розмитнення для авто з єврономерами.

Зараз для громадян України неможлива реєстрація ввезених з-за кордону авто, які не відповідають стандартам Євро-5. Це означає неможливість реєстрації автомобілів, старших за 2010 рік випуску (коли почав діяти цей стандарт) - незалежно від їхнього технічного стану.

На початку червня у ДФС назвали країну-лідера, з якої українці переганяють автомобілі на єврономерах.

Показати ще новини
Радіо NV
X