Нацкомісію з тарифів у суді щодо Роттердам+ захищає близька до ICU юрист

25 січня 2018, 13:46

У суді по формулі Роттердам + на боці Національної комісії з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) виступає адвокат Ірина Одинець, близька до бізнесу фінансової групи ICU. Ця інвесткомпанія скуповувала єврооблігації ДТЕК мільярдера Ріната Ахметова і отримала прибуток після введення формули Роттердам +.

Про це свідчать матеріали судових рішень у кримінальному провадженні, відкритому НАБУ за формулою Роттердам +, пише liga.net.

У грудні минулого року Одинець подавала клопотання про відведення детектива НАБУ, що вів розслідування, у вересні - про відвід судді. Суд відхилив обидва клопотання.

Відео дня

Ірина Одинець раніше була засновником юридичної фірми Саприкін і Одинець разом з Артемом Саприкіним. Останній є членом наглядової ради банку Авангард, який належить кіпрській ICU Holdings Limited..

Одиниця і Саприкін також значаться партнерами юридичної компанії AG Frangos & Co LLC, що базується на Кіпрі і в Україні. Зараз Одинець - власник юридичної компанії Лексмарт. До 2017 року серед її засновників були той же Саприкін і Сергій Бенедисюк, колишній директор департаменту державної реєстрації Міністерства юстиції.

У 2010 році Одинець та Саприкін разом входили в наглядову раду фонду Інвестиційний капітал-1. Цим фондом керувала група ICU.

НАБУ з 2016 року проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами НКРЕКП, які в 2016 році ухвалили скандальне рішення, що отримало згодом назву Роттердам + (постанова №289 Про затвердження Порядку формування прогнозної оптової ринкової ціни електричної енергії).

Слідство підозрює, що голова (Дмитро Вовк) і члени НКРЕКП, використовуючи службове становище і діючи в інтересах генеруючих енергокомпаній, навмисне, з метою створення умов отримання ГК ТЕС надприбутків, в січні-березні 2016 року за розробку порядку формування оптової ринкової ціни (Роттердам + ) забезпечили включення в нього явно необґрунтованою формули, яка збільшувала вартість вугілля. Таким чином, вони створили необхідні умови для зростання ціни продажу електричної енергії в оптовий ринок.

Нинішній глава НКРЕКП Дмитро Вовк - колишній працівник ICU. Введення формули Роттердам + призвело до підвищення тарифів теплових електростанцій (ТЕС) і зростання їх виручки. 70% потужностей ТЕС в Україні контролює холдинг ДТЕК Ріната Ахметова.

Введення формули Роттердам +, за даними ЗМІ, зумовило різке зростання вартості єврооблігацій ДТЕК. Перед впровадженням нової методики ці єврооблігації скуповувала група ICU.

Зараз власниками групи ICU є Макар Пасенюк, Костянтин Стеценко та Володимир Демчишин. У 2007-2014 роках головою ради директорів ICU і співвласником компанії була екс-глава НБУ Валерія Гонтарева.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X