Нацкомісія з енергетики віддала 1,5 млрд на погашення боргів Ахметова

9 січня 2018, 13:47

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), схвалила механізм виплати 2 млрд грн боргу енергогенеруючим компаніям.

Рішення прийнято на засіданні НКРЕКУ 9 січня, передає РБК-Україна.

Зокрема, регулятор затвердив відповідні зміни до кошторису видатків державного підприємства Енергоринок на 2018 рік.

Відео дня

Більшу частину суми - майже 1,5 млрд грн - отримають компанії Ріната Ахметова ДТЕК Дніпроенерго (374,9 млн грн), ДТЕК Західенерго (744,63 млн грн), і ДТЕК Східенерго (360,2 млн грн).

Ще чверти коштів розділять між собою Центренерго (294,4 млн грн) та Донбасенерго (225,7 млн ​​грн).

Відзначимо, раніше Кабінет міністрів затвердив заходи щодо стабілізації роботи енергогенеруючих компаній теплових електростанцій, прийнявши розпорядження, згідно з яким Енергоринок зміг залучити додатковий кредит до 2 млрд грн для погашення заборгованості перед енергогенеруючими компаніями, яка утворилася до 1 вересня 2017 року. Кошти кредиту прямували виключно на оплату поставки вугільної продукції.

Як повідомлялося, виробництво електроенергії в Україні зросло на 1,1%. При цьому також повідомлялося, що в жовтні-2017 теплоелектростанції (ТЕС) енергохолдингу ДТЕК збільшили виробництво електроенергії на 19,5% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року

Показати ще новини
Радіо НВ
X