Нацкомісія позбавила Українську біржу ліцензії

17 листопада 2015, 21:09
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку на засіданні 17 листопада прийняла рішення про анулювання ліцензії ПАТ Українська біржа на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку - діяльності з організації торгівлі на фондовому ринку

Про це повідомляє прес-служба НКЦПФР.

Комісія зазначає, що рішення прийнято у відповідності з вимогами п. 9 ч. 2 ст. 16 закону України Про ліцензування видів господарської діяльності, згідно з якими підставою для анулювання ліцензії є документальне підтвердження встановлення факту контролю (вирішального впливу) за діяльністю ліцензіата осіб інших держав, що здійснюють збройну агресію проти України.

Відео дня

"На запит Комісії, Українська біржа надала інформацію про структуру власників, згідно з якою 22,44% акцій ПАТ Українська біржа належать ВАТ Московська біржа ММВБ - РТС (Російська Федерація), 20,64% акцій належать ПРАТ Український біржовий холдинг, 100% акціонером якого є Московська біржа ММВБ - РТС", - йдеться в повідомленні прес-служби НКЦПФР.

Раніше потенційні покупці акцій Української біржі, які належать російському акціонеру, компанії Драгон Капітал і Універ Капітал, надали Комісії інформацію про можливості викупу цих пакетів акцій. Протягом шести тижнів Комісія чекала конкретних результатів щодо зміни структури власників Української біржі, але сторони не продемонстрували відповідного прогресу.

Рішення вступає в силу через 30 днів. Українська біржа може оскаржити рішення Експертно-апеляційну раду з питань ліцензування при Державної регуляторної службі України або судовій інстанції.

Показати ще новини
Радіо НВ
X