Нацбанк звинуватив бізнесмена Таруту у створенні загрози економічній безпеці України

17 жовтня 2016, 09:11
Національний банк України звернувся до СБУ, Генпрократури та НАБУ з проханням відкрити кримінальне провадження через розповсюдження бізнесменом Сергієм Тарутою голослівних і неправдивих звинувачень на адресу Валерії Гонтарєвої

Про це йдеться у відповідному документі, оприлюдненому на сайті Нацбанку.

Так, за даними фінрегулятора, український бізнесмен Сергій Тарута поширював підбірку неправдивої інформації з назвою "Загроза економічній безпеці Україні" під час зустрічі країн-членів Міжнародного валютного фонду та Світового банку у Вашингтоні.

Відео дня

У Нацбанку підкреслюють, що брошура була сформована із "неправдивої, провокаційної, викривленої інформації та голослівних звинувачень офіційної особи в корупційній діяльності, розвалі банківської системи та створенні загрози економічній безпеці України".

Головною метою, на думку фінрегулятора, було намагання дискредитувати діяльність Голови Національного банку, перешкодити виконанню нею службових обов'язків і таким чином здійснити на її діяльність незаконний вплив.

У своєму звернення Нацбанк зауважив, що такі дії містять ознаки злочину, передбачені статтею 344 Кримінального кодексу України. Покаранням за даний злочин може стати обмеження або позбавлення волі на строк до двох років

"Деяким нашим землякам-олігархам, на жаль, й досі немає ніякого діла до розвитку та процвітання України. Їх турбують власні жадібні інтереси, на заваді яких став Національний банк, позакривавши банки-пилососи, за допомогою яких вони десятками років кредитували власний бізнес та виводили з економіки країни мільярди гривен", - зазначила Голова Національного банку Валерія Гонтарева.

Окрім того, у Нацбанку переконані, що відповідні вчинки направлені на підрив економічної та інформаційної безпеки України (стаття 111 Кримінального кодексу України, карається позбавленням волі на строк від 12 до 15 років).

Адже від сприйняття учасниками наданої неправдивої інформації може залежати результат розгляду питань, що мають важливе значення для України, тобто неправдива інформация може нанести безпосередню шкоду державним інтересам та її економічній безпеці.

Показати ще новини
Радіо NV
X