Нацбанк зробив валютні обмеження безстроковими

14 грудня 2016, 18:53
Національний банк України (НБУ) продовжив дію тимчасових обмежень на грошово-кредитному і валютному ринках у зв'язку з наявністю ризиків для цінової і фінансової стабільності

Про це повідомила прес-служба регулятора.

При цьому Нацбанк не встановив термін дії обмежень. Постанова набирає чинності з 16 грудня 2016 року.

Зокрема, продовжують діяти такі обмеження:

Відео дня

  • обов’язковий продаж надходжень в іноземній валюті на користь юридичних осіб на рівні 65%;
  • 120-денний строк розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів;
  • одноденний строк резервування гривні для купівлі іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку;
  • заборона на дострокове погашення кредитів від нерезидентів;
  • купівля готівкової валюти фізичними особами на суму до 12 тис. гривень в день;
  • ліміт на зняття готівки з валютного рахунку на суму до 250 тис. гривень в день тощо.

Як зазначив заступник голови НБУ Олег Чурій, насамперед, посилилися ризики для досягнення мети щодо інфляції в 2017 році: зросла невизначеність внаслідок посилення політичної напруженості, а також підвищилася ймовірність затримки надходження офіційного фінансування через повільне впровадження заходів, передбачених загальною програмою України з МВФ.

В подальшому, у разі зниження зазначених ризиків та за наявності сприятливих передумов на грошово-кредитному і валютному ринках та в українській економіці в цілому, Національний банк планує продовжити поступово пом’якшувати тимчасові обмеження. А поки що Національний банк зробив обмеження безстроковими.

Термін дії не буде встановлюватися для всіх обмежень, крім двох: про обов'язковий продаж надходжень в іноземній валюті і граничний термін для розрахунків за операціями експорту та імпорту товарів. Відповідно, ці дві вимоги встановлюються на термін 6 місяців до 15 червня 2017 року і можуть бути змінені достроково або видовжені у разі необхідності.

"Безстроковість цієї постанови не означає, що Національний банк відмовляється від подальшої валютної лібералізації. Навпаки, ми проводжуємо йти проголошеним шляхом. Але, приймаючи рішення про послаблення певних вимог, Національний банк орієнтується не на строки відповідної тимчасової постанови, а на наявність належних передумов. Тому ми вирішили прибрати календарні строки, які могли невірно тлумачитися учасниками ринку як часові орієнтири у процесі валютної лібералізації", - пояснив Чурий.

Показати ще новини
Радіо НВ
X