Нацбанк завершив виконання важливої вимоги МВФ

27 лютого 2017, 10:41
Національний банк України завершив у 2016 році на вимогу МВФ процедуру діагностичного обстеження операцій пов’язаних із банками осіб

Як йдеться у повідомленні НБУ, за минулий рік було проведено діагностику 81-го банку, ще 18 банків регулятор перевірив у 2015 році.

"Завершення діагностики операцій пов’язаних із банками осіб – важливий етап на шляху відновлення стабільності в банківському секторі. Такі операції були однією з основних проблем в українських банків. Збирання коштів вкладників лише для кредитування власних підприємств у нормальній ситуації не так сильно загрожує банкам. Проте під час кризи власники швидше будуть захищати свій основний бізнес, а не банк, що може призвести аж до його неплатоспроможності. І подібні приклади ми не раз бачили протягом попередніх років", - зазначила заступник Голови Національного банку України Катерина Рожкова.

Відео дня

За результатами проведеної діагностики було ідентифіковано перевищення нормативу максимального розміру кредитного ризику щодо заборгованості із пов’язаними особами в 44 банків.

На початок 2017 року чотири банки з їх числа було виведено з ринку, ще чотири привели норматив у відповідність вимогам НБУ.

Показати ще новини
Радіо НВ
X