Нацбанк завершив виконання важливої вимоги МВФ

0 коментувати
Нацбанк завершив перевірку банківських операцій з пов’язаними особами

Нацбанк завершив перевірку банківських операцій з пов’язаними особами

Національний банк України завершив у 2016 році на вимогу МВФ процедуру діагностичного обстеження операцій пов’язаних із банками осіб

Як йдеться у повідомленні НБУ, за минулий рік було проведено діагностику 81-го банку, ще 18 банків регулятор перевірив у 2015 році.

"Завершення діагностики операцій пов’язаних із банками осіб – важливий етап на шляху відновлення стабільності в банківському секторі. Такі операції були однією з основних проблем в українських банків. Збирання коштів вкладників лише для кредитування власних підприємств у нормальній ситуації не так сильно загрожує банкам. Проте під час кризи власники швидше будуть захищати свій основний бізнес, а не банк, що може призвести аж до його неплатоспроможності. І подібні приклади ми не раз бачили протягом попередніх років", - зазначила заступник Голови Національного банку України Катерина Рожкова.

За результатами проведеної діагностики було ідентифіковано перевищення нормативу максимального розміру кредитного ризику щодо заборгованості із пов’язаними особами в 44 банків.

На початок 2017 року чотири банки з їх числа було виведено з ринку, ще чотири привели норматив у відповідність вимогам НБУ.

 


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: