Нацбанк запустив сайт українського конкурента Visa і MasterCard

19 жовтня 2016, 19:01
823
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Для розвитку української платіжної системи необхідно спрямувати зусилля не тільки на емісію карт, але і на розвиток інфраструктури по всій території України, не обмежуючись центральними мегаполісами

Національний банк України (НБУ) запустив сайт Національної платіжної системи Український платіжний Простір (раніше - НСМЕП)

Про це заявив директор департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Сергій Шацький, передає Інтерфакс-Україна.

За його словами, для розвитку платіжної системи необхідно спрямувати зусилля не тільки на емісію карт, але і на розвиток інфраструктури по всій території України, не обмежуючись центральними мегаполісами.

Крім того, НБУ вже веде переговори з пошуку партнера Простір для можливості здійснення міжнародних платежів, однак це не є пріоритетом в даний час.

За даними НБУ, розвитку безготівкових платежів буде сприяти інтеграція "транспортних" проектів, реалізація можливостей придбання квитків безготівковим шляхом, впровадження і поширення комбінованих пристроїв для платежів у роздрібній торгівлі. Крім того, на думку НБУ, необхідне співробітництво з європейськими компаніям для розвитку р2р платежів, електронної комерції, мікроплатежів.

НБУ очікує, що до 2020 року рівень готівкових платежів скоротиться на 20-25%, тоді як за підсумками першого півріччя 2016 року готівкові операції становили 69,6%.

За даними НБУ в даний час кількість банків-учасників Простір становить 45 фінустанов.

Емітентами карток Простір є Ощадбанк (картка пенсійного посвідчення), Райффайзен Банк Аваль, Діамантбанк, Полікомбанк. Крім того, в обігу залишилися картки НСМЕП, випущені Укргазбанком і Регіон-Банком.

Вибір редакції

Події

Вчора, 21:29

article_img
Свої чужаки. Як СРСР знищував багатотисячну шведську громаду в Україні
Люди

Вчора, 19:20

article_img
Мені не 80, щоб я гарно збереглася. Ольга Сумська про вік, забобони і прабабусю, в яку закохався Нестор Махно
Події

Вчора, 21:00

article_img
П'ять років потому. Як в Україні вшановують жертв найзапекліших сутичок під час Революції Гідності

Головне

Події

Сьогодні, 11:53

article_img
"Білі балаклави". СБУ розкрила план РФ зі зриву виборів в Україні
Події

Вчора, 17:40

article_img
СБУ назвала організатора нападів на храми Московського патріархату
Політика

Сьогодні, 12:46

article_img
Туск: ЄС ніколи не визнає анексію Криму і не відмовиться від санкцій