Нацбанк заявив про ризики для зростання економіки України

22 червня 2017, 15:38
Зростання ВВП України в першому кварталі 2017 року відносно аналогічного кварталу 2016 року, що склав 2,5%, виявився нижче очікуваних 3% і його уповільнення продовжиться в другому кварталі

Про це повідомила прес-служба регулятора.

Серед основних факторів уповільнення НБУ вказує припинення транспортного сполучення з неконтрольованими територіями Донбасу і захоплення на них гірничо-металургійних підприємств.

Відео дня

Також на відміну від кінця минулого року вже не було позитивного вкладу рослинництва (обліку рослинництва в статистиці сільськогосподарського виробництва відбувається тільки в період з червня по грудень).

"Поточна динаміка ВВП і його складових, незважаючи на активізацію приватного споживання і досить високий інвестиційний попит, свідчить про посилення ризиків того, що зростання ВВП за підсумками 2017 року може бути нижчим за прогноз НБУ (1,9% р/р), оприлюдненого в інфляційну звіті (квітень 2017 року)", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що раніше НБУ повідомив, що вважає ключовими ризиками фінансового сектору значну присутність держави в банківському секторі і високу частку непрацюючих кредитів.

Також Нацбанк вважає, що втрата програми співпраці України і Міжнародного валютного фонду (МВФ) створить ризики для нової хвилі девальвації гривні.

Показати ще новини
Радіо NV
X