Нацбанк виступив за збільшення гарантованої суми відшкодування за депозитами

13 грудня 2016, 16:52
Національний банк України (НБУ) виступає за поступове збільшення гарантованої суми відшкодування за вкладами фізосіб

Про йдеться у другому Звіті про фінансову стабільність, оприлюдненому Національним банком України.

"На сьогодні сума вкладу, гарантована державою, в Україні найнижча в Європі, якщо не враховувати Молдову. Вона становить 200 тис. грн., або менше $8 тис. в еквіваленті", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Як зазначає регулятор, директива 94/19/ЄС спочатку передбачала страхування вкладів в 20 тис. екю, пізніше суму підвищили до €100 тис. Цей рівень зберігся і донині.

За даними Нацбанку, гарантія держави охоплює зараз 98,6% внесків, що перевищує рівень 90-95%, який рекомендований Радою з фінансової стабільності Великої двадцятки і IADI в 2013 році.

"Отже, гарантовану суму потрібно підвищувати. Проте таке підвищення повинно відбуватися за графіком, який враховуватиме темпи зростання розмірів депозитів та економічного відновлення. Гарантовані депозити становлять 54% від усіх вкладів в Україні, 83% – у Хорватії, 91% – у Румунії", - зазначили в НБУ.

При цьому ідношення гарантованої суми до ВВП на особу в Україні перебуває на рівні європейських країн, тобто вона відповідає рівню доходів населення, відзначає регулятор. Збільшення гарантованої суми депозитів у країнах Східної Європи відбувалося поетапно протягом 2007 – 2011 років. Воно було одним з антикризових заходів. Застрахована сума зросла від €15-25 тис. перед кризою до €100 тис. після неї.

Показати ще новини
Радіо NV
X