Нацбанк спрогнозував дефіцит платіжного балансу в цьому році

29 вересня 2016, 15:10
Національний банк України прогнозує дефіцит поточного рахунку платіжного балансу країни в поточному році на рівні близько $1,8 млрд, а також не очікує суттєвого збільшення цього дефіциту в наступному році

Про це повідомив заступник голови НБУ Олег Чурий, передає Інтерфакс-Україна.

"Але він (дефіцит) легко покривається за рахунок запозичень і за рахунок того, що населення більше здає валюти, ніж купує... Зведений платіжний баланс зводиться з профіцитом, і Нацбанк має можливість поповнювати свої резерви", – сказав він.

Відео дня

При цьому Чурий зазначив, що Нацбанк зберігає дуже поступовий і обережний підхід до зняття введених раніше валютних обмежень, так як одночасне їх скасування створить тиск на ринок і може призвести до надмірної девальвації.

Раніше Нацбанк повідомляв, що профіцит зведеного платіжного балансу у січні-липні поточного року склав $516 млн, тоді як за аналогічний період минулого року він був зведений з дефіцитом $862 млн.

Зокрема, дефіцит поточного рахунку платіжного балансу за січень-липень 2016 року дорівнював $538 млн, або 1,1% від ВВП (за аналогічний період 2015 року – дефіцит $77 млн, або 0,2% від ВВП).

Показати ще новини
Радіо NV
X