Нацбанк розповів, через що падає гривня

31 серпня 2016, 16:56
Національний банк України (НБУ) пояснив, що підвищена волатильність гривні на міжбанківському ринку пов'язана із сезонним зростанням попиту на іноземну валюту, передає Інтерфакс-Україна

Також причинами є корекція цін на зернові і загострення ситуації в Криму і на сході країни.

Відзначається, що крім цих факторів, спостерігається тимчасове зростання купівлі валюти українськими компаніями для сплати за зобов'язаннями в іноземній валюті в кінці місяця.

Відео дня

При цьому, Нацбанк не прогнозує в найближчі місяці надмірної волатильності гривні, яка була б несумісна з досягненням інфляційних цілей в поточному та наступних роках (12% +/-3 в.п. і 8% +/-2 в.п. відповідно).

Цей прогноз НБУ пов'язує зі зростанням цін на сталь і залізну руду в останні тижні, очікуваним зростанням надходжень експортної виручки від нового врожаю восени і очікуваним відновленням програми з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

"Завдяки нарощуванню міжнародних резервів протягом останніх п'яти місяців до рівня понад $14 млрд, НБУ має всі можливості не допустити надмірних коливань обмінного курсу, які викликані не фундаментальними, а тимчасовими факторами", – пояснили в центробанку.

Нагадаємо, що сьогодні, 31 серпня, на міжбанківському валютному ринку курс гривні знизився до 26,18 грн / $ вперше з квітня.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X