Нацбанк пропонує Раді провести реструктуризацію валютних кредитів населення із частковим списанням боргу

4 березня 2016, 00:11
Національний банк України закликає Раду ухвалити закон про реструктуризацію валютних кредитів населення із списанням боргу в 25% - 50%. Про це повідомляє Радіо Свобода

Йдеться про розгляд законопроекту № 4004 "Про реструктуризацію зобов’язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, отриманими на придбання житла (іпотечні кредити)".

Відео дня

НБУ зауважив, що даний проект закону розроблений незалежною банківською асоціацією та банківським співтовариством "розуміючи соціальну відповідальність, і з огляду на суспільний резонанс щодо кредитів фізичних осіб у іноземній валюті".

Законопроект передбачає зменшення фінансового навантаження на фізичних осіб, які мають кредити в іноземній валюті, отримані на придбання єдиного житла, списання частини заборгованості та фіксування протягом трьох років процентної ставки за реструктуризованими кредитами на рівні, який був під час надання кредиту. Також законопроект передбачає часткове списання боргу, зокрема, позичальникам, що мають єдине житло - не менше 25%, а позичальникам, що мають єдине соціальне житло - не менше 50% від суми боргу.

"Це дасть змогу позичальникам відновити обслуговування своїх обов’язків і зберегти житло для сімей", – додають у відомстві.

Нагадаємо, НВ раніше писало про те, хто може отримати списання валютного боргу, і за якими критеріями це відбувається.

В лютому 2016 року Кабмін вніс на розгляд Ради законопроект про реструктуризацію валютних іпотечних кредитів.

Показати ще новини
Радіо NV
X