Нацбанк продасть до $100 млн для згладжування курсу

28 грудня 2016, 12:02
28 грудня Національний банк України (НБУ) з метою згладжування надмірного зниження курсу гривні на міжбанківському валютному ринку оголосив аукціон з продажу до $100 млн

Про це повідомила прес-служба регулятора.

Зазначається, що сьогодні, 28 грудня, на міжбанківському валютному ринку продовжує спостерігатися тимчасовий надлишковий попит на іноземну валюту, який сформувався під дією ситуативних чинників.

Відео дня

Пропозиція валюти, яка вчора була обмежена у зв'язку з Різдвяними вихідними у США та Європі, сьогодні частково відновилася. Але її недостатньо, оскільки бюджетне відшкодування ПДВ, яке компанії-експортери отримали минулого та поточного тижня, стримує їх потреби у гривневій ліквідності, а отже, і продаж їх валютної виручки.

Водночас в останні дні року значно посилився попит зі сторони учасників ринку, викликаний необхідністю компаній робити платежі за кредитами в іноземній валюті наприкінці року.

Регулятор нагадав, що вчора, 27 грудня, НБУ в ході аукціону з продажу іноземної валюти задовольнив заявки учасників на суму $46,8 млн, щоб запобігти надмірним коливанням обмінного курсу гривні.

Показати ще новини
Радіо НВ
X