Нацбанк покращив умови застосування санкцій до банків

5 вересня 2017, 17:56
Національний банк України удосконалив умови застосування заходів впливу до банків

Про це повідомила прес-служба НБУ.

Встановлено виняток в умовах введення Національним банком особливого режиму контролю за діяльністю банку та призначення куратора по банку, якому надано кредит для підтримки ліквідності.

Відео дня

Так, відтепер підставою для призначення куратора не повинен служити факт отримання банком від НБУ кредиту для підтримки ліквідності або наявності у банку такого кредиту.

Національний банк також ввів рівні умови нарахування штрафів за порушення банками вимог законодавства з питань фінансового моніторингу.

Якщо раніше такі штрафи нараховувалися у відсотковому значенні від розміру зареєстрованого статутного капіталу банку, то тепер вони будуть визначатися в рамках встановленого граничного розміру за відповідний вид порушення вимог законодавства з питань фінансового моніторингу.

Зазначені зміни внесені в положення про застосування Національним банком заходів впливу постановою правління НБУ від 31 серпня 2017 №84, яке набирає чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування.

Нагадаємо, Національний банк України розробив проект, яким регулятор пропонує посилити контроль за операціями небанківських фінансових установ і комерційних агентів банків з приймання готівки для подальшого її переказу.

Показати ще новини
Радіо NV
X