Нацбанк покращив прогноз зростання української економіки

25 січня 2018, 14:34

У Національному банку України (НБУ) вважають, що в 2018 році зростання українського валового внутрішнього продукту (ВВП) прискориться до 3,4%.

Про це повідомили в прес-службі регулятора.

Основним драйвером зростання економіки називають приватне споживання завдяки збереженню все ще високих темпів зростання реальних зарплат, а також інших доходів, в тому числі пенсій.

Відео дня

Крім того, пом'якшення фіскальної політики також сприятиме зростанню економіки. Також збережеться активна інвестиційна діяльність підприємств.

Відзначається, що в 2019 - 2020 роках зростання реального ВВП дещо сповільниться - до 2,9%.

Разом з тим, в НБУ передбачають повільне відновлення кредитування, перш за все відображаючи високі ризики інституційного середовища, зокрема низький рівень захисту прав кредиторів.

У Нацбанку відзначили, що роль експорту в економічному зростанні поступово посилюватися завдяки сприятливим умовам торгівлі і розширенню доступу на зовнішні ринки.

У той же час підвищення внутрішнього споживчого та інвестиційного попиту в подальшому буде викликати зростання імпорту.

Нагадаємо, що зростання ВВП України в третьому кварталі 2017 року відносно до аналогічного періоду 2016 року склав 2,1% у порівнянні з 2,3% у другому кварталі і 2,5% - в першому кварталі 2017 року.

Відзначимо, що в минулому році українська економіка зросла на 2,3%. Раніше в уряд України відзначали, що в 2018 році очікують зростання ВВП на 3%, в Нацбанку - на 3,2%.

Показати ще новини
Радіо НВ
X