Нацбанк назвав причини зростання інфляції в Україні

11 квітня 2017, 18:09
У місячному вимірі зростання індексу споживчих цін становило 1,8%, а прискорення інфляції в річному вимірі було очікуваним

Про це повідомляє Нацбанк.

Інфляція сирих продуктів харчування пришвидшилася за рахунок збільшення виробничих витрат, активного експорту та низької бази порівняння.

Відео дня

Також вплинуло планове підвищення окремих тарифів та акцизів. Натомість покращення ситуації на світових товарних ринках, що зумовило зміцнення обмінного курсу гривні в лютому та березні, стримувало базову інфляцію.

"Разом з тим, фактична інфляція в річному вимірі виявилася дещо нижчою за траєкторії прогнозу Національного банку, опублікованого в Інфляційному звіті (січень 2017), що передбачає уповільнення зростання ІСЦ до 9.1% на кінець 2017 року. Це насамперед пояснюється низкою факторів пропозиції, унаслідок дії яких темпи зростання цін на сирі продукти харчування були нижчими, ніж прогнозувалися", - йдеться у повідомленні.

Зростання цін на сирі продовольчі товари прискорилися до 7.5% р/р у березні (за місяць ціни зросли на 1.0% м/м).

Зростання цін та тарифів, що регулюються адміністративно, прискорилося до 39.5% р/р (за місяць становило 3.2% м/м). Так, у березні 2017 року відбулося підвищення тарифів на електроенергію для населення.

Показати ще новини
Радіо НВ
X