Нацбанк готує нову модель банківського нагляду – ЗМІ

28 листопада 2016, 16:44
Національний банк України (НБУ) має намір до 2018 року перейти на нову модель банківського нагляду, яка буде базуватися на risk-based approach

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на джерело в банківських колах. У свою чергу джерело посилається на заступника голови НБУ Катерину Рожкову, яка представила нову модель в ході традиційної зустрічі регулятора з представниками банків.

Відео дня

Згідно представленої Рожкової презентації, новий підхід до наглядових функцій всіх банків буде розроблятися і тестуватися в 2016-2017 роках, а з середини 2018-го планується імплементувати всі його елементи.

У 2016 році банки будуть розподілені на групи відповідно до їх бізнес-моделей. У 2017 році бізнес-моделі будуть проаналізовані на предмет життєстійкості банків.

Також будуть проаналізовані корпоративне управління та система внутрішнього контролю, здійснено оцінку ризиків капіталу і достатності капіталу для їх покриття, оцінка ризиків ліквідності і фондування, оцінка ризиків групи і бенефіціара банку.

"Кінцева мета перетворень – зробити наглядову функцію, орієнтовану на аналіз ризиків для всієї банківської системи, джерелом яких є діяльність конкретних банків", – сказала Рожкова.

При цьому вона підкреслила, що посилення наглядових функцій обумовлено вимогами МВФ.

Згідно презентації, НБУ також має намір реформувати фінансовий моніторинг в банках. Передбачається, зокрема, трансформувати валютний контроль в складову фінансового моніторингу.

Показати ще новини
Радіо NV
X