Наступник Меркель: Німеччина 50 років купувала газ у СРСР, тепер у Росії. Це правильний курс

5 лютого 2021, 18:07

Німеччина не повинна відмовлятися від підтримки проєкту з будівництва газопроводу Північний потік-2 через репресії проти російського опозиційного політика Олексія Навального, вважає голова німецького Християнсько-демократичного союзу Армін Лашет.

Про це він сказав в інтерв'ю Reuters.

Лашет назвав себе політичним реалістом або «Realpolitiker». «Ми повинні прийняти світ таким, яким він є, щоб зробити його кращим», - заявив політик.

Відео дня

На думку Лашета, в дипломатії важливі як цінності, так і інтереси.

«Але моралізаторство для гарного самопочуття і домашні гасла не є зовнішньою політикою», - сказав він.

На питання про те, чи повинна Німеччина змінити курс і відмовитися від газопроводу Північний потік-2, Лашет відповів: «Протягом 50 років, навіть в агресивні часи холодної війни, Німеччина купувала газ у Радянського Союзу, а тепер у Росії. Уряд Німеччини слідує правильним курсом".

При цьому він підкреслив, що критикував атаки на Навального і його затримання в Росії, а також підтримував санкції Європейського союзу проти Росії через кризу в Україні.

«Ми повинні гарантувати геополітичні інтереси України і забезпечити наше енергопостачання через цей приватний проєкт», - сказав він про Північний потік-2.

З грудня 2019 року діють санкції США щодо іноземних операторів суден-трубоукладальників Північного потоку-2, через які швейцарсько-нідерландська компанія Allseas припинила підводне укладання труб. Роботи з будівництва газопроводу не велися приблизно рік.

З 1 січня 2021 року набули чинності нові обмеження, передбачені оборонним бюджетом США на цей рік. Вони торкнуться компаній, які будуть сертифікувати добудову Північного потоку-2.

За останній місяць через американські санкції від участі в будівництві Північного потоку-2 відмовилися три європейські компанії, в тому числі і швейцарська Zurich Insurance.

В кінці січня оператор Nord Stream 2 AG повідомив, що російський трубоукладальник Фортуна, проти якого США ввели санкції, відновив будівництво газопроводу Північний потік-2.

Показати ще новини
Радіо NV
X