Дефіцит бюджетів країн єврозони досягне 1 трлн євро — FT

19 жовтня 2020, 18:02

Сукупний дефіцит бюджетів країн Єврозони майже в 10 разів перевищить торішній показник.

Сукупний дефіцит бюджетів 19 країн Єврозони наблизиться до 1 трлн євро за підсумками поточного року через великих витрат держав на подолання коронакризи, пише Financial Times.

Відео дня

Підрахунки видання ґрунтуються на проектах бюджетів держав єврозони, які були опубліковані на сайті Єврокомісії. Згідно з цими документами, сукупний дефіцит в поточному році складе 976 млрд євро, або 8,9% ВВП.

Відзначається, що цей показник майже в 10 разів перевищить торішній, і в рівно в 10 разів прогноз Єврокомісії на поточний рік.

Виходячи з бюджетних планів, в 2021 році сукупний дефіцит знизиться до трохи менше 700 млрд євро, або 6% ВВП.

За даними Європейського центрального банку, попередній пік дефіциту єврозони припав на початок 2010 року, коли дефіцит бюджету зріс до 6,6% ВВП. Зрослі в результаті цього державні запозичення заклали грунт для боргової кризи в єврозоні.

Відзначається, що в даний час немає сигналів про те, що інвестори стурбовані великими державними витратами або високим борговим навантаженням країн єврозони. Вартість запозичення навіть для таких країн, як Італія і Греція, минулого тижня впала до рекордно низького рівня в зв'язку з реалізованої ЄЦБ програмою викупу держоблігацій.

Нагадаємо, що за підсумками другого кварталу 2020 року Єврозона зазнала рекордний економічний спад .

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X