Від 5 до 25 млн. У Міжнародній організації праці порахували, скільки людей залишаться без роботи через коронавірус

19 березня 2020, 16:00

В організації зазначили, що криза 20 008 року привів до зростання глобального безробіття на 22 млн осіб.

Близько 25 млн осіб по всьому світу можуть залишитися без роботи через економічну і трудову кризи, викликані пандемією коронавірусу. Про це повідомляється в новому прогнозі Міжнародної організації праці.

Відео дня

Грунтуючись на різних сценаріях впливу пандемії коронавірусу COVID-19 на зростання світового ВВП, організація праці розглядає оптимістичний і песимістичний варіанти розвитку ситуації.

У першому випадку глобальна безробіття виросте на 5,3 млн осіб, а в другому - на 24, 7 млн. Наголошується, що в результаті кризи 2008 року глобальна безробіття зросло на 22 млн чоловік.

«У 2008 році світ виступив єдиним фронтом для подолання наслідків світової фінансової кризи, і найгіршого вдалося уникнути», - зазначив Генеральний директор МОП Гай Райдер.

Також в МОП прогнозують збільшення часткової зайнятості, через скорочення робочого часу і заробітної плати.

Падіння зайнятості також призведе до зниження доходів працюючих людей. За оцінками МОП, до кінця 2020 року ці фірми складуть від 860 млрд до 3,4 трлн дол США. Це призведе до зниження споживання товарів і послуг.

У МОП закликали розширити соціальний захист, підтримувати робочі місця (Короткочасна робота, оплачувана відпустка та інші субсидії), а також ввести фінансові та податкові пільги, в тому числі для мікро-, малих і середніх підприємств.

Також в організації наголосили на необхідності кредитування і фінансової підтримки тих секторів економіки, які постраждають найбільше.

Нагадаємо, що Morgan Stanley і Goldman Sachs прогнозують світову рецесію і очікують, що глобальна економіка почне відновлюватися в другій половині 2020 року.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X