Населення відмовляється від дорогого газу

1 лютого 2016, 12:44
Автор: Олег Гавриш
Зростання тарифів на природний газ та теплову енергію принесло свої результати. Українці масово відмовляються від природного газу та утеплюють свої будинки

За минулий рік, за даними НАК Нафтогаз України, використання газу населенням впало на 25% з 15,1 до 11,3 млрд куб м, а використання газу теплокомуненерго для потреб населення ще на 17% з 7,1 до 5,9 млрд куб м.

Відео дня

Також скоротилося використання газу теплокомуненерго для виробництва тепла для бюджетних установ з 1,1 до 0,9 млрд куб м або на 22%, кажуть в НАКу.

Як розповіли НВ в прес-службі НАК Нафтогаз України статистика за 2014 враховувала споживання газу Кримом тільки в перші два місяці. А споживання палива на окупованій частині Донбасу та в 2014 і в 2015 році винесено в окрему категорію. Таким чином, зниження відбулося не за рахунок того, що Україна втратила території, а за рахунок відмови населення від природного газу, відзначають у Нафтогазі.

Цю інформацію підтверджує і директор компанії Fuel Alternative Віталій Давій. "Минулого року через зростання цін на природний газ і населення та бюджетні організації стали відмовлятися від його покупки і переходити на альтернативні джерела енергії. Наприклад, продаж твердопаливних котлів, які ставлять замість газових за рік зросла на 150%", - заявив Давій.

За його прогнозами, цього року споживання природного газу населенням і ТКЕ скоротитися ще на 10-15%.

Нагадаємо, що минулого року ціна газу для населення піднялася в шість разів, а для ТКЕ в 2,5 рази.

Показати ще новини
Радіо НВ
X