Насалик проти поточної формули розрахунку ціни на вугілля

21 червня 2016, 17:15
Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик вважає неправильною прив'язку ціни на українське вугілля до формули Роттердам+доставка

Про це він заявив під час засідання Клубу енергоефективності.

"Я так само не підтримую формулу Роттердам+доставка. Тут треба зважено підходити. Що може бути базою. Врешті-решт є ще і польське вугілля, українське, казахське. Можна і на базі України створити цю базу, щоб прив'язатись до цін", - зазначив Насалик.

Відео дня

Міністр додав, що з іншого боку, він розмовляв з колегами, у тому числі і з НКРЕ. Й вони погоджуються з тим, що в Україні повинна бути створена біржа. Тоді знімаються транспортні видатки (Роттердам + доставка), і можна виходити на реальну ціну.

За його словами, якщо зобов'язати державні підприємства реалізовувати хоча б 30% видобутого вугілля на біржі, то вже була б встановлена якась реальна ціна.

Голова Міненерговугілля також додав, що наразі ціна на вугілля не змінилися і становить до 1200 гривень.

Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне Центренерго, стали продавати електроенергію на 15-20% дорожче.

За даними експертів, ціна вугілля за формулою Роттердам плюс становить 63 долара за тонну, тоді як ціна за тонну вугілля без формули становить 44,2 долара за тонну.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман пообіцяв розібратися з формуванням цін на вугілля.

Показати ще новини
Радіо NV
X