Підірве економіку регіону. Тищенко та Балога об'єднались проти ДТЕК через загрозу подорожчання електрики
Народні депутати звернулися до Нацкомісії з регулювання тарифів (НКРЕКП), до прем'єр-міністра та міністра енергетики з проханням не допустити підвищення цін на електрику для споживачів трьох регіонів України.
НВ отримав копію цього листа.
Представники монобільшості у ВР (Микола Тищенко, Ігор Кривошеєв, Ігор Негулевський, Михайло Лаба, Анатолій Костюх) та група закарпатських мажоритарників (Віктор Балога, Валерій Лунченко, Роберт Горват, а також Анатолій Бурміч (ОПЗЖ) у листі зазначають, що стурбовані закликами «зацікавлених осіб» суттєво підвищити граничні ціни на електрику «на ринку» на добу на території Бурштинського енергетичного острову (Львівська, Івано-Франківська та Закарпатська обл.).

Сторінка 1

Сторінка 2

Сторінка 3

Страница 4
«На наше глибоке переконання граничне підвищення цін вкрай негативно вплине на споживачів електроенергії цих областей і призведе до значних негативних соціальних та політичних наслідків, підірве конкурентоздатність економіки регіону», — йдеться у листі.
Підписанти зазначають, що мешканці регіону перебували протягом 2019−2021 років «у завідома дискримінаційних умовах, сплачуючи суттєву вищу ціну за електроенергію, порівняно зі споживачами інших областей».
Вони також наводять матеріали розслідування Антимонопольного комітету, який встановив, за їхніми словами, наявність монополії ДТЕК (Бурштинська ТЕС є частиною ДТЕК Західенерго), який «використовував свою ринкову владу для штучного завищення цін».
«Заклики відновити подібну негативну практику шляхом підвищення граничних цін в БуОс (Бурштинський острів), що лунають сьогодні означають відновлення несправедливої дискримінації непобутових споживачів», — йдеться у листі до урядовців.
Один із підписантів Кривошеєв з СН пояснив НВ, чому вирішив підтримати документ.
За його словами, середній та великий бізнес Закарпатської області неодноразово озвучували йому проблему «неконкурентної ціни на електроенергію в Бурштинському енергоострові».
Завод на Закарпатті, пояснює Кривошеєв, і завод в центральній частині України платять суттєво різну ціну за електрику. На практиці це означає, що підривається перспектива розвитку регіону. Власникам потрібно покривати оплату електрики, тому робоча сила не отримує той рівень зарплат, який є у сусідніх країнах ЄС та їде працювати за кордон.
«Єдине що стримувало ціну в Бурштинському острові, це так звані „кепи“. Коли пішли чутки, що „кепи“ можуть скасувати і ціна зможе освоювати нові максимуми, ми одразу сформулювали це звернення, яке підписали всі закарпатські нардепи від різних фракцій», — пояснив НВ Кривошеєв.
Співрозмовник видання у енергетичному комітеті ВР підтвердив, що зараз розпочалася «активна фаза лобізму» подібного рішення на користь ДТЕК.