Найбільші західні компанії приготувалися згорнути свій бізнес в Росії

19 жовтня 2015, 11:58
685
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

В даний момент Росія в економічному плані стоїть на "критично важливій розвилці"

Аналітики консалтингової компанії Global Counsel вважають, що в найближчі півтора року великі міжнародні компанії можуть згорнути свій бізнес в Росії, пише РБК з посиланням на Financial Times

Аналіз проводився за допомогою фінансової звітності 46 міжнародних компаній зі значною присутністю в економіці Росії, серед них BP, Royal Dutch Shell, Deutsche Bank, Siemens, Lafarge. Аналітики виявили, що в переважній більшості доповідей констатується погіршення економічного становища в Росії.

За словами головного економіста Global Counsel Грегора Ірвіна, наступні 18 місяців стануть визначальними в плані того, чи буде нова хвиля втечі іноземних інвесторів з російського ринку і незважаючи на те, що більшість компаній декларує намір залишатися в Росії протягом довгого часу, вони будуть змушені скоротити свою присутність в РФ, якщо економічна ситуація не стабілізується.

Global Counsel вказує, що особливо сильно економічна нестабільність і введення санкцій вплинули на банківську та енергетичну сфери, в той же час, більш позитивна ситуація склалася у сфері автомобілебудування та фармацевтики.

Відзначається, що в 2014 році іноземні виробники споживчих товарів втратили €1,5 млрд через позапланові заходи уряду. Іноземні підприємці також звернули увагу на те, що політика стимулювання імпортозаміщення може закрити російський ринок для низки іноземних компаній.

Нагадаємо, що суттєве погіршення економічної ситуації в РФ сталося після введення західних санкцій через російську агресію проти України.

За даними авторитетного інформаційного агентства Bloomberg, Євросоюз і США готуються зберегти санкції проти Росії в 2016 році через низьку ймовірність виконання Кремлем Мінських угод в їх повному обсязі,

У свою чергу, Саудівська Аравія з 21 вересня вперше почала поставки нафти до Польщі через порт Гданськ, при цьому, вартість арабської нафти нижче російського сорту Urals.

На цьому тлі, Польща завершила будівництво газового терміналу в польському місті Свіноуйсьце, який дозволить полякам купувати на Заході до 70% необхідного для країни "блакитного палива".

Вибір редакції

Наукпоп

Вчора, 15:52

article_img
Кривавий Місяць. Сьогоднi на жителів Землі чекає незвичайне затемнення
Економіка

Вчора, 08:21

article_img
НВ назвало чотири наймасштабніших інфраструктурних проекти столиці
Мистецтво

Вчора, 10:58

article_img
Три сестри і зомбі. 5 кращих перекладів класики

Головне

Події

Вчора, 09:52

article_img
До ПЦУ від Московського патріархату перейшло вже 100 парафій - ЗМІ
Країни

Вчора, 01:18

article_img
Трамп запропонував "компроміс здорового глузду" для припинення "шатдауну", демократи відкинули його заздалегідь
Економіка

Вчора, 13:15

article_img
Інфраструктурний підйом. В Україні рекордними обсягами будують дороги, аеропорти, мости