Найбільші нафтові компанії РФ озвучили критичну ціну за барель нафти

15 січня 2016, 11:39
Критичною ціною для російських нафтових компаній стане $15 за барель. При такій ціні експортне мито і ПВКК обнуляються

На думку аналітика Ренесанс Капіталу Ільдара Давлетшіна, найбільші російські нафтовики залишаться беззбитковими і при цій ціні за барель, пише РБК.

Але доходи російського бюджету в разі досягнення цього порогу впадуть на порядок: при ціні $15 і нижче ставки податку на видобуток корисних копалин (ПВКК) та експортного мита автоматично скасовуються, вважає Давлетшін.

Відео дня

За оцінками експерта, у випадку обнулення ставок ПВКК та експортного мита загальні доходи бюджету в рублях знизяться вдвічі, у валюті — ще більше. Держава не зможе цього допустити, а значить, при ціні в $15 за барель податкове навантаження на компанії буде тим чи іншим чином збільшена, і тоді рівень беззбиткової ціни для нафтовиків підвищиться, попереджає він.

За словами експерта російського Мінфіну Олександра Саковича, при ціні $15 за барель російські нафтові компанії будуть змушені скорочувати видобуток.

Російські компанії стійкі до падіння цін на нафту, вважають аналітики Bank of America Merrill Lynch: їм допомагає курс рубля, що падає слідом за нафтою, і гнучкі ставки оподаткування.

Згідно з листопадовим звіту банку, в середньому компанії галузі залишаться беззбитковими при ціні нафти близько $30 за барель, а для Роснефти і Башнефти цей поріг ще нижче - менше $20 за барель.

ЛУКОЙЛ у стрес-сценарії при ціні $30 за барель закладає зниження інвестицій на 20%, повідомило РБК джерело в компанії.

Президент Лукойлу раніше говорив, що "точка відсікання" для компанії — $24 за барель.

На передноворічній зустрічі з журналістами Алекперов нагадував, що компанія змогла вистояти і виплачувати зарплату співробітникам і при цінах на нафту $9-12 за барель. Але якщо котирування нафти зараз опустяться до цього рівня, це призведе до "нульових інвестицій" і скорочення видобутку нафти, заявляв він.

У грудні Міненерго РФ попросив найбільші нафтові компанії провести стрес-тести за ціною від $30 за барель.

Представник міністерства повідомив агентству, що на цьому тижні буде призначено дату наради керівників нафтових компаній з міністром Олександром Новаком, на якому будуть підведені підсумки роботи в 2015 році та розглянуто плани на 2016 рік.

Результати стрес-тестів нафтовикам рекомендовано підготувати до цієї наради. Міненерго та представники компаній не розкривають результати стрес-тестів, але у заявах найбільших нафтовиків і оцінок аналітиків йдеться, що позначку $30 за барель вони вважають некритичною і готові витримати і більш низькі ціни.

Нагадаємо, що російський бюджет-2016 розрахований на середньорічну ціну на нафту марки Urals до $50 за барель, середньорічного курсу 63,3 рубля за $1. Крім того, очікувалося зростання економіки на 0,7 відсотка.

Раніше аналітики Reuters спрогнозували, що російська скарбниця спорожніє до кінця 2016 року при збереженні цін на нафту на рівні $30 за барель і нижче.

Також варто відзначити, що експерти британського банку Standard Chartered очікують, що ціна на нафту може впасти до $10 за барель.

Свої прогнози щодо цін на нафту в 2016 році також погіршили експерти з банків Barclays, Macquarie Bank of America Merrill Lynch.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X