Нафтова війна з Росією. Ще три країни знижують ціни на нафту — Bloomberg

12 березня 2020, 11:47

В Іраку вважають, що цінова війна не відповідає інтересам країн-виробників і прагнуть досягти угоди по відновленню балансу на ринках.

Провідні члени ОПЕК Ірак і Кувейт слідом за Саудівською Аравією вирішили оголосити про знижки на свою нафту в квітні, пише Bloomberg. ОАЕ оголосили про знижки для лютневих продажів.

Відео дня

Ірак знизив офіційну ціну продажу своєї нафти Basrah Light для покупців в Азії на $ 5 за барель. Кувейту оголосив про знижку в $ 6 за барель. Емірати, які встановлюють ціни заднім числом, знизили вартість чотирьох сортів нафти для лютневих продажів на $ 1,63 за барель з січня поточного року. Проте, еталонна мурбанская нафта продається з більш глибоким дисконтом на спотовому ринку.

Як пише Bloomberg з посиланням на прайс-лист Кувейту, країна встановила експортну ціну на нафту OSP для Азії з дисконтом $ 4,65 за барель до регіонального стандарту, а експорт сировини з Кувейту в Північно-Західну Європу встановили на рекордно низькому рівні в $ 12,60.

Всі три виробника відправляють велику частину свого експорту в Азію.

За словами джерела агентства, іракська нафтова держкомпанія SOMO планує в квітні збільшити експорт. Поставки з порту Басра на півдні країни виростуть до 3,7 млн барелів на добу. Для порівняння, за даними Bloomberg в березні SOMO продавала 3,44 млн барелів на добу.

За словами офіційного представника міністерства нафти Іраку Асіма Джихаду, «цінова війна не відповідає інтересам країн-виробників». Також Джихад додав, що Ірак прагне досягти угоди по відновленню балансу на ринках.

Нагадаємо, що саудівська нафтова держкомпанія Saudi Aramco знизила ціну на свою нафту максимально за останні 20 років після відмови Росії скоротити видобуток нафти і повного розриву альянсу між РФ і ОПЕК. З цієї причини в понеділок, 9 березня, ціни на нафту впали більш ніж на 30% відразу після відкриття торгів. Це було найбільшим падінням з 1991 року.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X