Нафтова угода Росії і Саудівської Аравії приречена на провал - Forbes

13 вересня 2016, 09:05
Безрезультативною, швидше за все, стане угода, яку раніше досягли Саудівська Аравія і Росія в кулуарах саміту G20, наводить переклад матеріалу Forbes УНІАН

Нагадаємо, що Росія і Саудівська Аравія домовилися створити робочу групу для моніторингу ринку та розробки проекту рекомендацій для стабілізації цін на чорне золото. Останні різко впали влітку 2014 з $ 114 за барель до приблизно $ 40 наразі.

Відео дня

Обидві країни також заявили про те, що вони визнають необхідність стримування надмірних коливань на ринку.

Деякі ЗМІ повідомили, що угода Росії і Саудівської Аравії підготує грунт для майбутньої зустрічі між великими нафтовими і газовими виробниками, яка відбудеться в Алжирі в кінці цього місяця, у пошуках мінімального рівня цін на нафту.

Однак, на думку автора статті і опитаних ним експертів ринку, навіть якщо в Алжирі країни дійсно зможуть домовитися про заморожування виробництва, проблеми залишаться, особливо для саудівців і росіян, які зазнають фінансових труднощів через низькі цін на нафту.

Так, заморожування видобутку не прибере надлишок нафти з ринку, а просто зафіксує рівень видобутку на тих показниках, що є наразі. Відновити ринкову рівновагу навряд вдасться, та й збільшення виробництва, яке демонструють обидві країни, говорять про те, що всі ці домовленості - лицемірство, пише автор матеріалу.

Насправді ОПЕК і Росія за 15 років жодного разу не змогли домовитися про скорочення видобутку.

Єдиний вихід із ситуації, що склалася, на думку видання, - скоротити виробництво, то, про що саудівці (можливо) говорили на зустрічі G20. Проте у квітні відповідні чутки вже ходили, а угода так і не була досягнута.

Показати ще новини
Радіо NV
X