Нафтогаз зібрався вимагати з Газпрому в арбітражі ще $ 20 млрд за транзит

6 березня 2018, 13:53

За останні сім років Нафтогаз України недоотримав від Газпрому $20 млрд через низький тариф на транзит. Тому українська держкомпанія може подати новий позов до Стокгольмського арбітражу.

Саме в стільки Нафтогаз оцінює свою можливу виручку, повідомив головний комерційний директор НАК Юрій Вітренко, , цитує його Інтерфакс-Украина.

"Вартість транзиту територією України занижена приблизно в два рази з 2009 року по сьогодні. Ми зараз будемо намагатися це доводити в рамках, швидше за все, нового арбітражного процесу. Приблизно за весь цей час ми недоотримали близько $20 млрд", - сказав він в ефірі телеканалу ICTV увечері в понеділок, 5 березня.

Відео дня

За його словами, компанія має намір доводити справедливість таких розрахунків і виплати відповідної компенсації в арбітражі.

Раніше Вітренко повідомляв про намір Нафтогазу направити Газпрому пропозицію щодо початку переговорів щодо перегляду тарифу на транзит природного газу.

За його словами, у своїй аргументації в Стокгольмському арбітражі щодо необхідності перегляду тарифів Нафтогаз виходив з прийнятих національним регулятором (НКРЕКП - ред.) нових правил ціноутворення на послуги з транспортування газу в країні. Крім того, НАК посилався на раніше запропоновані Газпрому переговори про необхідність перегляду транзитного тарифу з 2010 року відповідно до європейських правил.

За першої аргументації арбітраж відхилив вимоги НАК, оскільки до його компетенції не належить впровадження і застосування в Україні прийнятого країною нового енергетичного законодавства - цим повинен займатися український регулятор. За другої аргументації арбітраж виявив невідповідність формальним вимогам спрямованих Газпрому листів про переговори щодо перегляду транзитного тарифу.

Як повідомлялося, згідно з контрактом Нафтогазу і Газпрому від 2009 року щодо транзиту газу, ставка тарифу на його транспортування територією України є плаваючою і визначається за формулою, залежною від вартості паливної складової та інфляції в Європі.

У той же час українська сторона неодноразово заявляла, що тариф за транзитним контрактом є заниженими в порівнянні з європейським, його необхідно переглянути.

Показати ще новини
Радіо NV
X