Нафтогаз запропонував розділити споживачів і підвищити ціни на 60% - ЗМІ

20 квітня 2018, 08:57

Нафтогаз України підготував Кабінету міністрів свій варіант зміни цін на газ для населення, який передбачає застосування двох цін залежно від обсягу споживання.

Про це йдеться в презентації НАК, яка є в розпорядженні Українських Новин.

Відповідно до неї, Нафтогаз пропонує запровадити поняття "соціальний обсяг споживання" для населення та підприємств теплової комунальної енергетики (ТКЕ).

Відео дня

Так, якщо газ використовується в обсягах, що не перевищують встановлені постановою №203 від 23 березня 2016 року (3,3 куб. м на людину в місяць за умови центрального постачання гарячої води і 5,4 кубометри без такого), то кінцева ціна газу для споживача залишиться на теперішньому рівні - 6,96 грн за куб. м (6,96 тис. грн за тис. куб. м).

При цьому норми споживання пропонується скоротити на 15%.

Якщо обсяг споживання буде перевищувати соціальну норму, різниця обсягів газу оплачується за вищою ціною: з червня 2018 року - 10,99 тис. грн (+ 58%), а з жовтня 2018 року - 11,47 тис. грн (+ 65% ) за тис. куб. м.

Крім того, Нафтогаз пропонує виключити з ланцюжка постачання газу населенню газзбути і здійснювати поставки за спецзобов'язанням самостійно.

"Нафтогаз поставляє газ згідно з потребами споживачів, виставляє рахунки і приймає платежі через мережу агентств. Облгази виконують функцію технічного обслуговування розподільчих мереж і лічильників газу", - йдеться в презентації.


Як відомо, Міжнародний валютний фонд висунув чотири вимоги до України для отримання наступного траншу. Так, Київ має створити антикорупційний суд і врегулювати питання з цінами на газ. Також вимогами були вже ухвалені пенсійна реформа та закон про приватизацію.

МВФ вже не вперше вимагає від Києва підвищити ціни на природний газ для населення. На цей крок Кабінет міністрів Володимира Гройсмана поки не наважився. Нещодавно сам прем'єр і міністр енергетики Ігор Насалик заперечували цю можливість.

Однак президент України Петро Порошенко заявив практично зворотне : "Я знаю, що уряд готовий врегулювати ціни на газ".

Пізніше ЗМІ повідомляли, що Кабмін запропонував МВФ підвищувати ціну на газ для населення щокварталу на 2-3% протягом півтора років починаючи з квітня 2018 року.

Крім того, в кінці березня Кабмін переніс підвищення цін на газ для населення на два місяці – до 1 червня 2018 року.

Показати ще новини
Радіо NV
X