Нафтогаз відмовив Газпрому у мировій угоді

20 липня 2018, 13:00

Нафтогаз України вважає неможливим домовлятися про "мирову угоду" з російським Газпромом  щодо двох справ, кінцеве рішення за якими вже виніс Стокгольмський арбітраж.

Про це заявив головний комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко.

"Як ми сказали Газпрому на тристоронній зустрічі, мирова угода щодо вже прийнятих арбітражем рішень не є можливою. Це навіть суперечить суті мирових угод - потрібно було про них домовлятися до прийняття остаточного рішення арбітражем. А зараз вже пізно просити "мирову угоду" за цими спорами. Газпром має сплатити нам за рішеннями арбітражу $2,56 млрд. Плюс вже $75 млн відсотків", – написав Вітренко на своїй сторінці в Facebook.

Відео дня

Більш того, Нафтогаз тепер вимагатиме навіть компенсувати витрати на примусове стягнення.

"І поки не отримаємо ці кошти, ми будемо продовжувати примусове стягнення, арештовуючи активи Газпрому по всьому світу", – підкреслив топ-менеджер українського держхолдингу.

На думку Вітренка, Газпром "прекрасно розуміє" всі ризики для себе від невиконання рішення арбітражу. "Саме тому вони і попросили на тристоронній зустрічі, щоб ми припинили арештовувати їхні активи. На що їм було сказано тверде "ні", – нагадав комерційний директор Нафтогазу.

Нафтогаз при цьому нагадує, що на сьогодні з Газпромом ведуться нові арбітражні процеси, крім тих процесів, по яким остаточне рішення вже було прийнято. Сума компенсації, яку Нафтогаз вимагає від Газпрому за новими арбітражними процессами, вже перевищує $12 млрд.

Тож говорити про "мирову угоду" можливо лише за новими справами, але аж ніяк не щодо "старих" рішень. При цьому це не може затримувати тристоронні переговори щодо транзиту після 2019 року.

"Якщо Газпром хоче "мирову угоду" щодо цих нових арбітражних процесів, він може у позасудовому порядку сплатити нам цю компенсацію", – резюмував Вітренко.

Нагадаємо, що раніше президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія готова продовжити контракт на транзит газу через Україну в разі "врегулювання" спору між Нафтогазом і Газпромом.

У той же час в самому Нафтогазі підкреслили, що згадані Путіним два спори вже були врегульовані в Стокгольмському арбітражі. І проблема "лише" в тому, що Газпром не виконує рішення арбітражу - не постачає газ в Україну за цінами, які визначив арбітраж, і не платить нам $2,6 млрд компенсації, яку визначив арбітраж.

Крім того, пізніше російська сторона намагалася підняти питання "мирової угоди" на тристоронніх переговорах в Берліні за участі Європейського Союзу.

Показати ще новини
Радіо NV
X