Нафтогаз подав новий позов проти Газпрому на $12 млрд

6 липня 2018, 17:49

НАК Нафтогаз України подав до Стокгольмського арбітражу новий позов з вимогою переглянути тариф на транзит в рамках чинного контракту з російським Газпромом. Сума вимог становить мінімум $11,58 млрд.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Нафтогазу в п'ятницю, 6 липня.

"Нафтогаз вимагає перегляду тарифу з березня 2018 року і попередньо оцінює свої грошові вимоги в $11,58 млрд, не рахуючи відсотків", - йдеться в повідомленні НАКу.

Відео дня

Контракт на транзит між Нафтогазом і Газпромом дає сторонам можливість вимагати перегляду тарифу, якщо на газовому ринку Європи відбулися істотні зміни, а також коли тариф не відповідає європейському рівню.

У своєму рішенні від 28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж з процедурних причин відхилив вимогу Нафтогазу про перегляд тарифу.

"Таким чином вимога Нафтогазу про перегляд тарифу по суті залишилася невирішеною", - зазначили в українському держхолдингу.

У березні 2018 року Нафтогаз направив Газпрому запит на перегляд тарифу та ініціював переговори згідно з контрактом. Підставами для запиту були суттєві зміни на газовому ринку Європи, зокрема правил встановлення тарифів на транзит, після підписання контракту в січні 2009 року, а також невідповідність тарифу європейського рівня.

У НАКу зазначають, що Газпром зайняв на переговорах неконструктивну позицію, "змусивши Нафтогаз звернутися в арбітраж, як передбачено в контракті".

Показати ще новини
Радіо NV
X