Нафтогаз назвав нові ціни на газ для населення

30 жовтня 2018, 19:11

Національна акціонерна компанія (НАК) Нафтогаз України оприлюднила ціни на газ на умовах спеціальних обов'язків (ПСО), які будуть діяти з 1 листопада 2018 року по 30 квітня 2019 року.

Про це повідомили у прес-службі НАК.

Так, ціна газу для всіх категорій споживачів на умовах ПСО становить 7 482,61 грн з урахуванням ПДВ. "Зазначена ціна не враховує вартості доставки газу, його розподілу і ПДВ на ці операції. Кінцева ціна газу для населення становить 8 548,92 грн, для підприємств ТКЕ - 8 361,85 грн ", - йдеться у повідомленні.

Відео дня

У НАК відзначили, що нова ціна газу сформована з урахуванням вимог урядової постанови від 19 жовтня, згідно з яким ціни на газ для населення з 1 листопада зростуть на 23,5%. Крім того, урядова постанова затверджує нове Положення про покладання спеціальних зобов'язань на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення громадських інтересів в процесі функціонування ринку природного газу.

Нагадаємо, 19 жовтня Кабмін прийняв рішення про підвищення цін на газ для населення на 23,5% з 1 листопада 2018 року.

До цього часу ціна газу для постачання населенню і ТКЕ залишиться на колишньому рівні - 4 942 грн за 1 тис. куб. м, а для кінцевого споживача з урахуванням ПДВ та інших зборів - 6 958 грн за 1 тис. куб. м. З 1 листопада кінцева ціна для населення становитиме 8 593 грн за 1 тис. куб. м газу.

Зараз Україна перебуває в складному переговорному процесі з МВФ щодо газового питання ще з липня 2017 року. Місія МВФ з 6 по 19 вересня цього року працювала в Києві.

Як повідомив глава правління Нафтогазу Андрій Коболєв, Україна домовилася з МВФ про поступове підвищення ціни на газ. За його словами, з представниками місії Фонду досягнута "принципова домовленість". Передбачається, що ціна на газ буде доведена до рівня імпортного паритету до 2020 року, тобто протягом двох років.

На засіданні уряду 24 жовтня, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що ціна на газ для населення не буде підвищуватися до кінця поточного опалювального сезону.

Наступний етап підвищення запланований на 1 травня 2019 року, коли ціна підвищиться приблизно до 10 тис. грн, ще один - через рік, з 1 січня 2020 року, коли ціна газу для населення зрівняється з ціною для промислових споживачів за умови передоплати до періоду поставки і становитиме близько 12 тис. грн.

Сьогодні, 30 жовтня, стало відомо, що регуляторна служба відмовилася оскаржувати рішення Кабміну про ціни на газ.

Показати ще новини
Радіо NV
X