Нафтогаз наблизився до нової угоди з Газпромом

7 лютого 2018, 16:22

Нафтогаз України провів переговори з Російським монополістом - компанією Газпром і планує протягом лютого імплементувати рішення Стокгольмського арбітражу за контрактом на купівлю-продаж газу.

Про це 7 лютого повідомив глава компанії Андрій Коболєв, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"Ми провели кілька раундів переговорів, у нас є документ, який, за нашими оцінками, дуже близький до того, що буде підписано, і ми сподіваємося протягом цього місяця імплементувати рішення (арбітражу - ред.) у частині контракту купівлі-продажу", - сказав він.

Відео дня

За словами Коболєва, підписання подібного документа дозволить компанії реалізувати плани щодо відновлення імпорту газу за контрактом з Газпромом вже з березня 2018 року.


Нагадаємо, що в червні 2014 року Газпром звернувся до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма з проханням про арбітраж з метою стягнення з Нафтогазу боргу за поставлений в 2013-2014 роках газ, а також коштів за формулою "бери або плати".

Зі свого боку Нафтогаз звернувся до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма з вимогами про зміну ціни на природний газ, відшкодування всіх переплат, здійснених з 20 травня 2011 року, і скасування положення, що забороняє реалізацію поставленого за ним природного газу за межами України.

Нафтогаз України і Газпром 31 травня 2017 року одержали окреме рішення Трибуналу при Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма за контрактом на постачання газу.

Суд відхилив вимоги компанії Газпром щодо принципу "бери або плати" під час постачання природного газу Україні, на якому грунтувалася велика частина претензій Газпрому.

7 листопада російський монополіст Газпром подав до апеляційного суду округу 356 Свеа (Швеція) заяву про оскарження проміжного (окремого) рішення арбітражу Стокгольма за позовом щодо контракту на поставки газу від 19 січня 2009 року і його часткове скасування.

22 грудня 2017 року Нафтогаз заявив, що виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу за всіма спірними питаннями.

Також українська компанія домоглася скасування вимог Газпрому "бери або плати" на $56 млрд.

Крім того, Стокгольмський арбітраж знизив ціну газу для Нафтогазу України, що купується у Газпрому в 2014 році, на 27,4%: з $485 до $352 за 1 тис. куб. м.

Арбітраж відмовився зобов'язувати Україну платити за газ, який Газпром самовільно поставляв на неконтрольовані території Донбасу, але "борг" записував на Нафтогаз.

Утім, рішенням арбітражу за контрактом про постачання газу, Нафтогаз має виплатити Газпрому близько $2 млрд заборгованості за поставлений газ в попередні періоди.

Водночас в Нафтогазі зазначають, що остаточні обсяги розрахунків між компаніями будуть визначені після рішення суду щодо контракту про транзит газу, який очікується наприкінці лютого.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X