Нафтогаз і Газпром провели переговори щодо розірвання контрактів

27 березня 2018, 15:27

Нафтогаз України і російський Газпром офіційно розпочали переговори про розірвання обох контрактів - на постачання і на транзит.

Про це повідомив журналістам заступник голови правління російського монополіста Олександр Медведєв, передає Интерфакс.

"Так, дійсно, минулого тижня відбулася зустріч Газпрому і Нафтогазу України, переговорний процес в рамках процедури по розірванню контрактів на поставку і транзит газу почався", - сказав він.

Відео дня

За його словами, на цій зустрічі Газпром ще раз повідомив Нафтогазу про намір оскаржувати рішення Стокгольмського арбітражу по транзитному контракту. Російська компанія розраховує подати апеляцію у цій справі до кінця березня.


Нагадаємо, що в грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

Потім 28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопостачають Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

Вже 2 березня Газпром почав розірвання контрактів з Нафтогазом на постачання і транзит газу в Стокгольмському арбітражі.

Показати ще новини
Радіо NV
X