Нафтогаз готовий профінансувати монетизацію субсидій

19 листопада 2018, 12:41

НАК Нафтогаз України може профінансувати монетизацію субсидій.

Про це повідомив голова НАК Андрій Коболєв, передає Укрінформ.

"Нафтогаз може надати гроші, щоб ці субсидії платити, ми є джерелом. Ми можемо допомогти Мінфіну провести верифікацію бази споживачів. Я впевнений, що в існуючій системі є мертві душі, ми їх бачили. На жаль, поки немає ніякого прогресу, щоб зробити цю базу єдиної і публічною", - сказав він.

Відео дня

Керівник Нафтогазу підкреслив, що Україна зараз "знаходиться на небезпечній стадії реформ". "Було зроблено багато чого корисного, але не популярного. Ми досі не дійшли до популярної стадії реформ. Критично важливою складовою реформ є монетизація субсидій. Це можливість давати реальні гроші споживачам, це можливість залишати зекономлені гроші тому споживачеві, який витратив менше газу, ніж очікувалося за планом ", - сказав він.

Коболєв також зазначив, що кінцевого споживача не цікавлять Стокгольмський арбітраж і поділ Укртрансгазу.

"Споживачеві не дуже цікаво, чи відбувся анбандлінг, що з Газпромом. Його цікавить ціна на послугу або товар, яким чином він може її платити. Ще цікавить якість, обслуговування, рахунки та інші справи, це головні елементи", - вважає Коболєв.

За його словами, хоча уряд пішов на підвищення ціни і скасування її регулювання в майбутньому, без монетизації реформа буде незавершеною.

Нагадаємо, в січні 2018 року в Україні стартувала монетизація субсидій на рівні підприємств-постачальників енергоносіїв і житлово-комунальних послуг.

У вересні Кабінет міністрів затвердив триетапне проведення монетизації субсидій, починаючи з 1 січня 2019 року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X