Нафтогаз заявляє про припинення поставок газу в Смілу

25 лютого 2019, 16:34

Нафтогаз України не підтвердив комунальному підприємству "Смілакомунтеплоенерго" номінації на поставку газу в березні через зрив графіка погашення заборгованості.

У компанії наголосили, що не мають для цього правових підстав.

"Нафтогаз надав підприємству усі можливі знижки та відтермінування розрахунків, передбачені законодавством. Однак виробник тепла вже два місяці не виконує графік погашення реструктуризованої заборгованості", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Зазначено, що відповідальність за стабільне проходження опалювального сезону в Смілі лежить на "Смілакомунтеплоенерго" і органах місцевого самоврядування, які виступили гарантами виконання договорів про реструктуризацію.

"Заборгованість теплопостачальних підприємств Сміли Черкаської області вже не перший рік заважає сталому проходженню опалювального сезону. Борги перед Нафтогазом у розмірі 85,5 млн грн були накопичені в період з 2010 року, коли за рішенням місцевої влади міські котельні експлуатувалися ТОВ "Сміла Енергоінвест" в рамках спільної діяльності", - розповіли в Нафтогазі.

У компанії нагадали, що в 2018 році була реструктуризована заборгованість на загальну суму 62 млн грн. У грудні 2018 року Нафтогаз підтвердив для "Смілакомунтеплоенерго" номінації на поставку газу на пільгових умовах, але з початку 2019 року комунальне підприємство перестало платити щомісячні платежі за договорами реструктуризації.

"Станом на 20 лютого 2019 року заборгованість по виконанню договорів реструктуризації становить 1,03 млн грн", - повідомили в Нафтогазі.

У листопаді в Смілі кілька днів було відсутнє теплопостачання. Через це в вісімдесятитисячному місті не працювали школи та дитячі садки. Місцеві жителі проводили протестні акції і перекривали дороги.

Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко звинуватив владу Сміли в зриві опалювального сезону.

Поліція почала кримінальне провадження за ч. 1 статті 364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України.

"Наші гроші" писали, що в структурі власності ТОВ "Сміла Енергоінвест" фігурувала компанія бізнесмена Андрія Карпенко.

Показати ще новини
Радіо NV
X