Нафтогаз завершив перший етап по відділенню ГТС

1 грудня 2017, 15:30
Компанія Нафтогаз України завершила перший етап відділення діяльності з транспортування природного газу (анбандлінг)

Про це йдеться в повідомленні прес-служби компанії Укртрансгаз.

У повідомленні наголошується, що зараз Оператор ГТС України - це повноцінний і єдиний центр прийняття рішень з управління ГТС.

Відео дня

"Ця філія налічує 209 співробітників, вже обслуговує понад 1 тис. договорів на транспортування газу в Україну і взаємодіє з іншими філіями Укртрансгазу", - йдеться в повідомленні.

Крім того, правлінням Укртрансгазу було прийнято рішення про передачу необхідних для забезпечення транспортування газу активів компанії Оператор ГТС України.

Відзначимо, наступним етапом в процесі анбандлінга має стати виділення оператора ГТС в окрему юридичну особу поза корпоративного управління Нафтогаз України. Виконання даного етапу можливо тільки після оголошення остаточного рішення по транзитному контракту Стокгольмським арбітражем, яке очікується в лютому 2018 року.

Нагадаємо, в 2015 році уряд ініціював реформу Нафтогазу з метою виконання вимог Третього енергетичного пакета Європейського енергоспівтовариства, який передбачає розмежування функцій видобутку, транспортування і поставок палива кінцевим споживачам.

У листопаді 2016 року Кабмін прийняв рішення про створення нової компанії-оператора ГТС - Магістральні газопроводи України (МГУ).

У червні 2017 року Кабмін затвердив перелік і план передачі активів газотранспортної системи від Укртрансгазу в МГУ.

У жовтні 2017 року Укртрансгаз заснував філію - Оператор ГТС України. Нова філія призначена для акумулювання всіх активів, матеріально-технічних та інших ресурсів, що підлягають передачі компанії МГУ.

Напередодні в Нафтогазі повідомили, що планує повністю передати функції транзиту природного газу компанії Магістральні газопроводи України з 1 липня 2018 року.

Показати ще новини
Радіо NV
X