Нафтогаз відповів на закиди Газпрому: вимагає ще $1 млрд недоплати за транзит

15 березня 2016, 18:21
Державна енергетична компанія Нафтогаз України продовжить підвищувати позовні вимоги в Стокгольмському арбітражі до російського газового монополіста Газпрому до

Про це повідомив у Facebook директор з розвитку бізнесу Нафтогазу Юрій Вітренко.

"Щодо збільшення позовних вимог Газпрому до Нафтогазу. Не варто цьому дивуватися, або тим більше переживати з цього приводу. До закінчення арбітражного процесу в Стокгольмі обидві сторони збільшуватимуть свої позовні вимоги", - написав Вітренко.

Відео дня

За його словами, тільки за перший квартал 2016 року Нафтогаз виставить Газпрому близько 1 млрд дол. як недоплату за транзит російського газу по території України.

За словами Вітренко, Газпром вже анонсував додаткові нарахування за той газ, який російська компанія хоче продати Україні, посилаючись на принцип "бери або плати".

"Нафтогаз буде вказувати на те, що цей принцип не може застосовуватися через низку причин (завищена ціна, абсолютно неадекватний обсяг, незаконні обмеження за місцем призначення поставок тощо)", - повідомив топ-менеджер української компанії.

"А ми їм будемо нараховувати додаткові суми як компенсацію за нашу переплату (порівняно зі справедливою ціною) за поставлений нам газ (наприклад, у 2015 році) та їх недоплату за надані нами послуги з транзиту", - наголосив Вітренко.

Нагадаємо, Газпром вимагає від Нафтогаз України близько $32 млрд.

Показати ще новини
Радіо NV
X