Нафтогаз прорахував кілька кризових сценаріїв із імпортом газу і готовий до них

16 січня 2017, 08:57
Піковий добовий дефіцит січневого споживання газу при дуже низьких обсягах імпорту може скласти від 50 до 100 млн куб м

У такому випадку запас блакитного палива в ПСГ вичерпається в два-три рази швидше, йдеться у статті DT.UA.

У НАК Нафтогаз України прорахували різні варіанти розвитку подій, у тому числі – і найбільш песимістичні.

Відео дня

"Прораховували також прогнозний баланс при нульовому імпорті, при імпорті 18 і 27 млн кубометрів/добу. Картина сумна. У піки січневого споживання добовий дефіцит може становити від 50 до 100 млн кубометрів газу. І тоді запас "підземок" вичерпається удвічі або й утричі швидше", - йдеться в тексті.

За словами автора, чотири десятки прямих імпортерів і трейдерів не дуже врятують ситуацію, адже їхній загальний добовий обсяг імпорту газу в десятки разів менший, ніж Нафтогазу (30–35 млн кубометрів в останній тиждень).

Проте це найпесимістичніший сценарій, зауважує автор.

Комфортне проходження опалювального сезону, згідно з розрахунками Нафтогазу, повинен забезпечити імпорт на рівні 45,5 млн кубометрів/доба.

"Проаналізувавши динаміку споживання в піковий період січня 2016-го, у Нафтогазі склали прогнозний баланс газу по Україні на період з жовтня 2016 р. по квітень 2017 р. Варто зазначити, що тільки з 5 січня нинішнього року фактичне споживання газу по країні дещо перевищило 48 млн кубометрів/добу. При цьому довелося піднімати з ПСГ близько 70 млн кубометрів/добу, як це було, наприклад, 11 січня. У сховищах при цьому залишилося 11,303 млрд кубометрів. Видобуток та імпорт газу стабільні, попри похолодання і збільшення у зв'язку з цим попиту на газ.", - пише автор.

Показати ще новини
Радіо НВ
X