Нафтогаз попросив німецький регулятор не йти на поступки Газпрому

6 грудня 2016, 17:57
НАК Нафтогаз України звернувся до німецького регулятора енергетики (Bundesnetzagentur) з вимогою застосувати загальний порядок прийняття адміністративних рішень до угоди про врегулювання, укладеним між цією установою, Газпромом його і афілійованими структурами зі зміни рішення 2009 року щодо газопроводу OPAL

Про це повідомила повідомила прес-служба НАК.

"Нафтогаз вимагає своєї участі в цій адміністративну процедуру з метою офіційного представлення своєї позиції, а також доступу до самої угоди і рішенням Європейської Комісії від 28 жовтня 2016 року, яке до цих пір не оприлюднено", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Нагадаємо, наприкінці жовтня Єврокомісія зняла обмеження на доступ російського концерну Газпром до газопроводу OPAL

Єврокомісія готова розширити Газпрому доступ до газопроводу OPAL.

Надання розширеного доступу до OPAL також важливо у зв'язку з проектом Північний потік-2, який повинен зв'язати РФ і Німеччину по дну Балтійського моря. Ряд політиків в ЄС вимагають, щоб Європа була менш залежною від російських газових поставок. Польща, Україна і країни Балтії виступають проти проекту, стверджуючи, що він загрожує їхній безпеці.

Раніше повідомлялося, що Єврокомісія дозволила концерну Газпрому збільшити завантаження газопроводу OPAL.


OPAL, протяжність якого 470 км, дозволяє транспортувати газ від німецької частини узбережжя Балтійського моря до кордону з Чехією і таким чином з'єднує газопровід Nord Stream з споживачами російського блакитного палива в Центральній і Східній Європі, оминаючи Україну. На сьогоднішній день 50 відсотків потужностей газопроводу, пропускна здатність якого становить 36 млрд кубічних метрів на рік, не використовується за рішенням Єврокомісії, оскільки ЄС хотів би перешкодити жорсткого контролю над газотранспортними системами з боку постачальників газу.

Показати ще новини
Радіо НВ
X