Нафтогаз попередив: плани з експорту газу "накриваються мідним тазом"

24 листопада 2017, 14:14
Плани щодо досягнення енергонезалежності України та продажу газу на експорт "повільно, але впевнено накриваються тим самим (мідним - ред.) тазом"

"Програма Укргазвидобування зі збільшення видобутку газу під загрозою", - зазначили в НАК.

В свою чергу голова Укргазвидобування Олег Прохоренко наголосив: на сьогодні "в зоні ризику 3 млрд куб. м видобутку газу до 2020 року, включно з 500 млн куб. м у 2018 році".

Відео дня

Як пояснили в НАКу, наразі діє застаріла, зарегульована дозвільна система радянських часів, за якою для початку видобутку треба отримати 44 погодження у 16 відомствах із середнім терміном погодження 3,5 роки.

За останні два роки Укргазвидобування отримало 54 відмови у погодженні надання спецдозволів (по 21 пакету документів) від Полтавської облради. Тобто у 2016-2017 роках УГВ не отримало на Полтавщині – ключовому газоносному регіоні країни - жодного погодження спецдозволу на користування надрами.

"Що довше на рівні влади не будуть вирішуватися ці регуляторні проблеми, то більше видобутку ми ризикуємо втратити" - відзначив Прохоренко.

"З такими внутрішніми перепонами і зовнішніх ворогів не потрібно. Потрібно змінювати систему", - резюмували в Нафтогазі.

Також в держхолдингу відзвітували, що за 10 місяців 2017 року Нафтогаз закупив 19,0 млрд куб. м газу, що на 2,4 млрд куб. м більше, ніж за 10 місяців попереднього року.

Імпортували лише з європейського напрямку - 7,5 млрд куб. м газу. Купували газ у 13 європейських постачальників. Жодна з цих компаній не поставила більш ніж 30% обсягу імпортованого газу. Частка імпорту газу становила 40%, частка газу українського видобутку від Укргазвидобування – 60% – цей газ повністю йде для забезпечення побутових споживачів, релігійних організацій та виробників теплової енергії.

Зазначимо, що напередодні Кабінет міністрів пообіцяв до кінця року розробити пакет документів, який спростить регулювання та дозвільні процедури в газовидобутку, а також дозволить знизити ставки ренти до 12% для видобутку газу з нових свердловин.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X