Нафтогаз підрахував колосальні збитки України при реалізації Турецького потоку

25 жовтня 2017, 08:44
1871
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Запуск Турецького потоку позбавить Україну $500 млн на рік

Запуск споруджуваного російського газопроводу Турецький потік, який проходить в обхід території України, дном Чорного моря, позбавить Україну загального щорічного доходу у розмірі $500 млн ВВП

Про це заявив голова правління Нафтогазу України Андрій Коболєв, передає УНІАН.

"Всім очевидно, що перша нитка Турецького потоку стане реальністю протягом року. Чи буде друга нитка - це цікаве питання. Кожна нитка від'їдає від нашого ВВП велику суму грошей - приблизно $0,5 млрд", - сказав Коболєв.

За його словами, позбавлення доходів України від транзиту газу - це практика уряду РФ, проти якої Україні слід боротися спільно з європейськими компаніями.


Газпром будує газопровід Турецький потік через Чорне море для скорочення транзиту через Україну: одна нитка Турецького потоку потужністю 15,8 млрд куб. м. газу на рік призначена для турецького ринку; друга, такої ж потужності, - для ринку Центральної та Південної Європи.

Протяжність кожної нитки морської магістралі - понад 900 км. У кінці 2016 року Росія і Туреччина підписали міжурядову угоду за проектом Турецький потік. Будівництво першої нитки газопроводу має бути завершено в березні 2018 року, а другої - у 2019 році. За даними Росії на кінець вересня було побудовано близько 300 км газопроводу.


Нагадаємо, що 7 травня, російський Газпром почав будівництво в Чорному морі газопроводу Турецький потік. Пізніше, Газпром почав переговори з російськими та зарубіжними банками по залученню проектного фінансування для цього газопроводу.

Відзначимо, що Європейський Союз і секретаріат Енергетичного співтовариства публічно виступили за збереження транзиту газу через газотранспортну систему України.

Крім того, напередодні посол США в Україні Марі Йованович заявила, що будівництво Росією газопроводу Північний потік-2 завдасть Україні значних збитків, які можуть скласти близько $2,7 млрд щорічно.

Вибір редакції

Країни

Сьогодні, 10:33

article_img
Наша проблема – туристи і мопеди. В Амстердамі призначили велосипедним мером дев'ятирічну дівчинку
Наукпоп

Вчора, 16:00

article_img
Дзвоніть Спілбергу. Вбивця найбільшої акули на Землі може бути ще живий
Країни

Сьогодні, 09:29

article_img
Дольче Віта. За формування громадської думки в РФ пропагандисти отримують шалені гроші

Головне

Геополітика

Вчора, 19:38

article_img
Путін поскаржився Макрону на "антиросійську кампанію" в Україні
Геополітика

Вчора, 14:37

article_img
Україна не має йти на політичні компроміси в питанні реінтеграції Донбасу - Волкер
Фінанси

Сьогодні, 12:46

article_img
З початку лютого дохід Порошенка збільшився на 118 млн гривень