Нафтогаз назвав щомісячний борг Київенерго

16 червня 2016, 15:06
НАК Нафтогаз України щомісяця сплачує до 30 млн грн за обслуговування боргів ПАТ Київенерго за спожитий газ

Про це сьогодні в ході круглого столу повідомив директор департаменту енергоефективності та енергозбереження НАК Нафтогаз України Юрій Войтович, повідомляє РБК-Україна.

Відео дня

"Київенерго разом з підприємствами теплопостачання в Дніпропетровській області - це наш найбільший боржник, історичний. За останні роки, починаючи з 2011 року, коли ми почали за прямими договорами продавати природний газ, борг у середньому становив від 1 млрд гривень, іноді бувало і до 3 млрд і навіть більше. Якщо взяти в середньому 1,5 млрд гривень і вартість капіталу, в який обходиться НАК Нафтогаз України обслуговувати цей борг, тому що ми перекредитовуємося в банках, наприклад, в Ощадбанку - це 24% річних, то на сьогодні обслуговувати борг Київенерго нам коштує 30 млн гривень в місяць, тобто щомісяця нам Київенерго наносить збиток у 30 млн грн через те, що ми платимо відсотки", - сказав Войтович.

У свою чергу, директор з правового забезпечення ПАТ Київенерго Ольга Ієвлева зазначила, що основна заборгованість підприємств ПЕК виникає "виключно через несвоєчасне фінансування з бюджету та оплати населенням".

Також Ієвлева повідомила про те, що ще однією проблемою виникнення боргів є різниця витрат на виробництво тепла і встановленими для компанії тарифами.

Нагадаємо, основний постачальник гарячої води столиці Київенерго не зможе проводити аварійний ремонт тепломереж.

Показати ще новини
Радіо NV
X