Нафтогаз і ЄБРР поставили підписи під угодою про кредит на $300 млн

23 жовтня 2015, 13:52
Сьогодні, 23 жовтня, в Берліні НАК Нафтогаз України підписав угоду з Європейським банком реконструкції і розвитку про надання кредиту на $300 млн для фінансування закупівлі газу

Як повідомляє прес-служба української компанії, кредитну угоду було підписано головою правління Нафтогазу Андрієм Коболевым і керуючим директором ЄБРР з енергетичних і природних ресурсів Рікардо Пуліті, пише Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Крім того, міністр фінансів України Наталя Яресько та перший віце–президент і директор з операційної діяльності ЄБРР Філ Бенетт підписали державну гарантійну угоду про надання кредиту.

В Нафтогазі уточнили, що кредитні кошти в розмірі $300 млн призначені для закупівлі близько 1 млрд куб. м газу на західному кордоні України.

Позика ЄБРР є відновлюваним кредитом на 3 роки. Протягом цього строку Нафтогаз може погашати і знову позичати кошти в межах цієї суми, щоб профінансувати авансові закупівлі газу перед зимовими періодами.

Однією з умов надання кредиту ЄБРР є реалізація урядом України плану дій щодо реформи корпоративного управління Нафтогазу. Підписавши договір гарантії до кредитної угоди, Україна взяла на себе зобов'язання реалізувати цей план.

У НАК зазначають, що в ході попереднього кваліфікаційного процесу, який було проведено відповідно до вимог ЄБРР, багато великих міжнародних постачальників вже висловили свою зацікавленість в постачаннях газу в Україну на умовах ЄБРР. Поставки газу в рамках кредитної програми ЄБРР будуть відбуватися на базі стандартизованих контрактів EFET (Європейська федерація енергетичних трейдерів).

Раніше повідомлялося, що уряд України одноголосно затвердив план дій з реформування корпоративного управління НАК Нафтогаз України, який передбачає створення наглядової ради з залученням незалежних директорів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X