Перед тристоронніми переговорами щодо транзиту газу потрібно провести технічні консультації - Вітренко

24 липня 2019, 16:43
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Перед тристоронніми переговорами між Україною, Росією і Єврокомісією щодо транзиту газу необхідно провести технічні консультації.

Про це написав у Facebook виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко.

Він додав, що результати парламентських виборів вже зрозумілі, тому вже можна призначити дату наступної тристоронньої зустрічі.

Відео дня

«Звісно, якщо російська строна займає конструктивну позицію щодо продовження транзиту, а не просто виграє час для продовження будівництва Північного потоку-2 і повного припинення транзиту через Україну», - зазначив Вітренко.

На його думку, така зустріч буде успішною, якщо до неї провести консультації: «Головне, що до такої зустрічі потрібно було б провести консультації на технічному рівні з Газпромом та фахівцями Єврокомісії для підготовки проекту операторської угоди (іnterconnection agreement), та обговорення варіантів бронювання потужностей між Газпромом та оператором української ГТС або контракту на своп газу між Газпромом та Нафтогазом. Тоді і тристороння зустріч на політичному рівні матиме шанс завершитися підписанням угод».

Нагадаємо, чинний транзитний контракт Нафтогазу з російським Газпромом було укладено в 2009 році терміном на 10 років. Після його завершення 31 грудня 2019 року російський монополіст планує максимально скоротити транзит свого газу через територію України.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X